Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
vcelin na Masekovom mlyne
Šťastný nový rok

Všetkým priaznivcom a návštevníkom našej stránky ďakujeme za podporu v uplynulom roku a zo srdca želáme v zdraví prežitý a úspešný rok 2011.

31. December 2010 0 príspevkov v diskusii  
obed v príjemnom tieni stromov
Ohliadnutie za včelárskou nedeľou

Reportáž doplnenú o fotografie z tradičného podujatia Včelárskej nedele Požitavského regiónu na Mašekovom mlyne nájdete na portáli Zitava.sk.
Reportáž sa zobrazí kliknutím na "viac" vpravo dole.
viac...

30. November 2010 0 príspevkov v diskusii  
obed v príjemnom tieni stromov
IV. ročník Včelárskej nedele Požitavského regiónu

Srdečne Vás pozývame na IV. ročník tradičného včelárskeho podujatia na Mašekovom mlyne. Tento krát bude hosťom skúsený včelár a chovateľ včelích matiek Karol Laco, ktorý si minulý rok priniesol zo svetovej výstavy Apimondia z francúzskeho Montpelier zlatú medailu za agátový med. Hlavnou témou bude chov včelích matiek. Zároveň priblíži význam chovu včelích matiek pre bežného včelára, možnosti zberu peľu a význam feromónov vo včelárstve. Podrobnosti o stretnutí nájdete pod odkazom na ľavej strane. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

8. August 2010 0 príspevkov v diskusii  
slnečnicová znáška
Slnečnica začala medovať

V tomto menejprajnom včelárskom roku sme sa obávali, či vôbec nájdu včely nejakú slnečnicu vo svojom dolete. Ranný intenzívny bzukot na letáčoch, robotnice zaprášené žltučkým peľom a čerstvé kvapky nektáru v plástoch nás potešili a povzbudili, že medovanie slnečnice ročnej je tu.

5. Júl 2010 0 príspevkov v diskusii  
med na jarmoku
Náš med na jarmoku

Med z tohtoročnej agátovej a repkovej vytáčky úspešne predávalo vo svojom stánku na tradičnom Vrábeľskom jarmoku občianske združenie Fontis. viac...

29. Jún 2010 0 príspevkov v diskusii  
vyliata Žitava
Vyliata Žitava

Dlhotrvajúce dažde a vodou presiaknutá pôda spôsobili vyliatie rieky Žitava. Na včelnici sa hladina vody ustálila tesne pod úľovými letáčmi. Preventívne sme podkladali po jednom nízkom nádstavku každý úľ, pretože sa očakával ďalší nárast vodnej hladiny. Po 14-tej sa zastavil nárast vody na okolitých poliach, vyšlo slniečko a včely lietali v snahe dobehnúť čo zameškali kvôli nepriazni počasia.

2. Jún 2010 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ...25
www