Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
denný letný tábor 2015
Návšteva z denného letného tábora

Deti z denného letného tábora z Bratislavy prežili na Mašekovom mlyne príjemný deň plný rozprávania o včelách. Množstvo zaujímavých otázok vystriedala exkurzia na včelnici a v areáli farmy, kde sa dozvedeli veľa nového. Každé z detí si domov odnieslo sviečku alebo ozdobu, ktorú si počas tvorivých dielni vlastnoručne vyrobili zo včelieho vosku. viac...

21. Júl 2015 0 príspevkov v diskusii  
Zapáľ svetielko
Lepšie je zapáliť svetielko než nadávať na tmu

Pod týmto názvom prebieha v letných mesiacoch na včelnici Mašekovho mlyna projekt v rámci ktorého sa deti učia pracovať so včelím voskom, z ktorého si odlievajú sviečky a ozdoby. Popritom sa zoznamujú so životom včiel, ktoré sú pôvodcom tohto voňavého daru prírody. viac...

8. Júl 2015 0 príspevkov v diskusii  
Medová stopa IV.A. ZŠ Levická 903
Diskusia so žiakmi IV.A.

Pre povinnosti na včelnici sme nestihli zverejniť posledné zastávky našej púte za poznávaním života včiel. Aspoň krátkym ohliadnutím za workshopom v triede pani učiteľky Ďurišovej chceme splatiť tento dlh jej žiakom zo IV.A. Tu sme so žiakmi diskutovali spoločne, keďže sa o včelách práve učili na vyučovacích hodinách a vedeli toho o nich veľmi veľa, ale prekvapilo ich že včela nemá len 2 oči, trúdy sú potrebné nielen na oplodnenie matky, že včely nikdy nespia a že včely si uprostred chumáča udržiavajú počas zimovania stálu teplotu.

Včielok sme narobili aj na dva roje, rozdali voskové medaily a ochutnali dobroty z včelích produktov. viac...

28. Máj 2015 0 príspevkov v diskusii  
Medová stopa 2.A
Medová stopa

S ďalším rojom sme zavítali 28 mája do triedy 2.A. pani učiteľky Mgr. Kozárovej,kde sme deťom priblížili práve prebiehajúcu rojovú náladu včiel. Odpovedali na otázky ako včely vedia že potrebujú novú matku kráľovnú. Ako vôbec sa královná vyvíja. Čo znamená svadobný prelet, a kde sa žije včelám najlepšie. Ochutnali sme peľ a med. Ovoňali vosk a propolis, vyrobili včielky a krásny roj a vydali sa na cestu ďalej do ďalšej triedy.

28. Máj 2015 0 príspevkov v diskusii  
roj pri včelíne
Roj neďaleko včelína

Mohutný roj si za miesto svojho prvého útočiska vybral vetvy mladého stromčeka neďaleko včelína, ktoré sa pod jeho váhou skláňali k zemi. Odtiaľ putoval do pripraveného úľa, kam jeho nové obyvateľky ochotne napochodovali.

23. Máj 2015 0 príspevkov v diskusii  
ZŠ sv. Vojtecha
Májový roj na ZŠ sv. Vojtecha

Za neutíchajúcej búrky sme sa s májovým rojom vydali na Základnú školu sv. Vojtecha vo Vrábľoch, kde sme žiakom 3. ročníka triedy pani učiteľky PaedDr. Kováčovej a žiakom 4. ročníka triedy pána učiteľa Mgr. Hegeduša porozprávali, čo sa momentálne deje vo včelom spoločenstve. Bavili sme sa, prečo sa teraz včely roja, čo to znamená. Čo je prirodzený roj a čo odloženec. Ochutnali a pozreli sme si všetky produkty včiel. Ďalej sme priblížili aké úlohy včielky absolvujú za svoj krátky život, akú funkciu majú trúdy a prečo je kráľovná len jedna, ako to že včely nikdy nezablúdia a trafia domov. Spoločne si deti vytvorili svoj veľký májový roj a za skvelú prácu sme im odovzdali voskové včelie medaily.

23. Máj 2015 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ...24
www