Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
prednáška ing.Čermáka na tému šľachtenie včiel
Šľachtenie včiel

Zložitú problematiku šľachtenia včiel priblížil poslucháčom ing. Květoslav Čermák počas včelárskej prednášky v Stupave. Prednášajúci sa zameral najmä na význam šľachtenia včiel s vysokým čistiacim pudom, ako spôsob biologického boja proti premnoženiu klieštika - Varroa Destructor vo včelstve.  

19. Január 2008 0 príspevkov v diskusii  
Pán Včielka
Pán Včielka v kinách

Do slovenských kín prišiel animovaný film Pán Včielka. Zábavnou a pútavou formou približuje divákom nepostrádateľný význam včiel pre život ľudstva.

10. Január 2008 0 príspevkov v diskusii  
izraelskí archeológovia objavili 3000 rokov staré úle

Z histórie medu

  S končiacim starým rokom a začínajúcim novým, si viac uvedomujeme hodnotu a význam času. Plynúci čas píše dejiny a zaznamenáva sled udalostí. Inak tomu nie je ani vo včelárstve. Trocha z histórie medu Vám prinášame aj v nasledujúcich riadkoch. celý článok

30. December 2007   michal 0 príspevkov v diskusii  
vianočné meovníky
Medové vianoce

Med je neodmysliteľnou súčasťou štedrovečernej hostiny. Oblátky s medom a medovníky k čaru vianoc jednoducho patria. Prajeme Vám, aby počas týchto Vianoc a celého roka 2008 ste okrem kvalitného medu na stole, mali pokoj, lásku a radosť v srdci.  

22. December 2007 0 príspevkov v diskusii  
Seminár docenta Haščíka
Ošetrovanie včelstiev aerosolom

V sobotu sme sa v Nitre zúčastnili odborného seminára vedeného doc. Haščíkom. V prednáške sa zameral okrem iného na možnosti ošetrovania včelstiev aerosolom.  

15. December 2007 0 príspevkov v diskusii  
sv. Ambróz

Svätý Ambróz - patrón včelárov

7. decembra si pripomíname sviatok svätého Ambróza, milánskeho biskupa, patróna včelárov. Podľa legendy sa malému Ambrózovi v kolíske usadil na tvári včelí roj a bez toho, aby mu čo i len jedna včela ublížila odletel. celý článok

8. December 2007   michal 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 16 17 18 19 20 [21] 22 23
www