Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
Prednášajúci hovoril o úľovom systéme Eurodadant

Včelárska nedeľa na Mašekovom mlyne

V nedeľu (7.9.) sme privítali viac ako 40 včelárov Požitavského regiónu. Viac informácii z tohto podujatia Vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
celý článok

12. September 2008   michal 1 príspevok v diskusii  
farmári z Gruzínska
Návšteva farmárov z Gruzínska

Farmárov z Gruzínska zaujal okrem iného chov včiel na našej včelnici. Zaujímali sa najmä o spôsoby liečby včiel a úľové systémy používané v našich podmienkach.

2. September 2008 0 príspevkov v diskusii  
odviečkovanie medového plástu
Posledné medobranie

Poslednou vytáčkou slnečnice sa v našich podmienkach končí obdobie medobrania a včelstvá sa začnú pripravovať na zimu preliečením a úpravou úľového prostredia.

9. August 2008 0 príspevkov v diskusii  
slnečnica
Slnečnica

Na konci 4. týždňa kvitnutia slnečnice ukazuje úľová váha prírastok 30 kg medu. Slnečné dni a výdatné zrážky vytvorili dobré podmienky pre nektarodájnosť tejto významnej včelárskej rastliny.

15. Júl 2008 0 príspevkov v diskusii  
výroba točených sviečok z medzistien

Návšteva študentov z Francúzska

V rámci výmenného pobytu študentov z Francúzska, sa dve študentky spolu so svojimi slovenskými hostiteľmi rozhodli stráviť sobotu na našej farme. Okrem vytrhávania buriny v prútniku, sme im dali priestor naučiť sa niečo viac o živote včiel a využití včelieho vosku na výrobu točených a odlievaných sviečok. celý článok

28. Jún 2008   michal 1 príspevok v diskusii  
včelnica pána Hraboša
Návšteva včelnice v Udiči

Uplynulý víkend sme navštívili včelnicu pána Hraboša z Udiče, okr. Považská Bystrica. Všade vládol vzorný poriadok a ruch na letáčoch úľov prezrádzal dobrý stav ich obyvateľov.

25. Jún 2008 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25
www