Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
výroba točených sviečok z medzistien

Návšteva študentov z Francúzska

V rámci výmenného pobytu študentov z Francúzska, sa dve študentky spolu so svojimi slovenskými hostiteľmi rozhodli stráviť sobotu na našej farme. Okrem vytrhávania buriny v prútniku, sme im dali priestor naučiť sa niečo viac o živote včiel a využití včelieho vosku na výrobu točených a odlievaných sviečok. celý článok

28. Jún 2008   michal 1 príspevok v diskusii  
včelnica pána Hraboša
Návšteva včelnice v Udiči

Uplynulý víkend sme navštívili včelnicu pána Hraboša z Udiče, okr. Považská Bystrica. Všade vládol vzorný poriadok a ruch na letáčoch úľov prezrádzal dobrý stav ich obyvateľov.

25. Jún 2008 0 príspevkov v diskusii  
plást medu
Medobranie

Koncom tohto týždňa nás zamestnávalo medobranie takto pekne zaviečkovaných plástov medu.

6. Jún 2008 0 príspevkov v diskusii  
roj osádzaný do úľa
Májový roj

"Májový roj stojí za fúru sena". Ten náš sa nám podarilo osadiť do úla, hoci časť z neho bola usadená vo vysokej tráve. Navečer už obýval nový nádstavkový úľ.

31. Máj 2008 0 príspevkov v diskusii  
natieranie úľov
Natieranie úľov

S prípravou úľov na osadenie včelstvami súvisí aj ich natieranie ekologicky nezávadnou farbou. Úľové zostavy  natierame len z vonkajšej strany, aby sme zvýšili ich životnosť vo voľnej prírode a zároveň, aby včely a med neprichádzali do kontaktu s farbou.  

28. Apríl 2008 4 príspevky v diskusii  
vystavanie medzisteny včelami
Stavebný pud včiel

Kvitnutie čerešní je vo včelárskom roku signalizáciou toho, že do včelstiev treba vložiť voskové medzisteny, ktoré včely vystavajú, čím obnovia voskové dielo včelstva. Tento zásah je nielen cestou zvyšovania produkcie vosku, ale aj spôsobom ochrany včelstiev pred choroboplodnými zárodkami, ktoré sa zdržujú v starých voskových dielach. Vo včelstvách týmto spôsobom ročne obmeníme tretinu voskového diela.

28. Apríl 2008 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23
www