Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
vyliata Žitava
Vyliata Žitava

Dlhotrvajúce dažde a vodou presiaknutá pôda spôsobili vyliatie rieky Žitava. Na včelnici sa hladina vody ustálila tesne pod úľovými letáčmi. Preventívne sme podkladali po jednom nízkom nádstavku každý úľ, pretože sa očakával ďalší nárast vodnej hladiny. Po 14-tej sa zastavil nárast vody na okolitých poliach, vyšlo slniečko a včely lietali v snahe dobehnúť čo zameškali kvôli nepriazni počasia.

2. Jún 2010 0 príspevkov v diskusii  
roj osádzaný do úľa
Rojenie

Po dlhšie trvajúcom ochladení a výdatných dažďoch sa viaceré včelstvá dostali do rojovej nálady. Počas víkendu sme vytočili repkový med s priemerným výnosom 9 kg na včelstvo.
 

24. Máj 2010 0 príspevkov v diskusii  
bahniatko vŕby trojmužnej (Salix Triandria)
Zima stále trvá

Bahniatka vŕby trojmužnej (Salix Triandria) už pred dvoma týždňami zvestovali príchod jari. Zima napriek tomu stiahla včely do chumáča v ktorom dočkajú priaznivejšie podmienky pre ďalšie výlety.  

13. Marec 2010 0 príspevkov v diskusii  
1.jarný prelet
Na letáčoch je opäť rušno

Teplota v tieni nad 12 stupňov a šteklivé lúče slnka pozvali osadenstvo úľov orientovaných na juh na prvý jarný prelet.

28. Február 2010 0 príspevkov v diskusii  
kompletizovanie rámika

Prípravné práce na včelársku jar

V sobotu sme opäť pokročili v prípravách na včelárskú sezónu. V kotline sme čistili staršie rámiky a v dome sme kompletizovali nové rámiky, ktoré po osadení medzistien poslúžia včelstvám na stavbu plástov, do ktorých matka nakladie vajíčka a robotnice prinesú med a peľ. celý článok

21. Február 2010   michal 0 príspevkov v diskusii  
betlehemové postavičky
Pokojné sviatka a šťastný Nový rok

V dňoch narodenia Pána nech Vám med sladí rána, nech Vám zdravie prinavráti dar od včiel sladký, zlatý. Veď úsmev nikdy tam nechýba, kde med sa veľmi rýchlo míňa. Želáme vám krásne vianočné sviatky a úspešný a v zdraví prežitý rok 2010.  

24. December 2009 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ...25
www