Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
Roj vedľa vtáčieho hniezda

Príroda je sužovaná suchom, rastlinám chýba vlaha, no život sa rozvíja ďalej. V prvej májovej dekáde sme objavili neďaleko včelnice prvý tohoročný roj. Včelstvo si vybralo, podľa vkusu vtákov, útočište na baze, hneď vedľa opusteného vtáčieho hniezda. Toto pre nich príťažlive miesto však o niekoľko hodín nahradil priestranný úľ s množstvom medzistien.  

10. Máj 2009 0 príspevkov v diskusii  
Veľká noc

Všetkým návštevníkom našej stránky prajeme príjemné a duchovné prežitie veľkonočných sviatkov.

9. Apríl 2009 0 príspevkov v diskusii  
Peľovanie rakyty

Koncom marca a začiatkom apríla nastalo vytúžené obdobie, kedy sa teplota ustalila nad 12 °C a včely začali denne navštevovať okolitú prírodu s jej aktuálnou ponukou. Kvety liesky v našej lokalite zamrzli, ale rakyta poskytuje bohatý zdroj  výživného peľu naďalej. Mohutný topoľ biely, ktorý rastie neďaleko včelína prilákal svojim peľom do koruny včely z viacerých stanovíšť.

4. Apríl 2009 0 príspevkov v diskusii  
Jarná prehliadka včelstiev

Po jarnej prehliadke včelstiev môžeme spokojne konštatovať úspešné prezimovanie všetkých rodín a narastajúce plochy plodu. 

27. Marec 2009 0 príspevkov v diskusii  

Predchádanie rojenia chovom trúdov

Uplynulý týždeň sa včelárom v Bratislave predstavil so svojou prezentáciou o predchádzaní rojenia chovom trúdov Mgr. Roman Linhart.
DVD s prednáškou si bude možné objednať na našom portáli.
celý článok

12. Marec 2009   michal 0 príspevkov v diskusii  
Dr. Stangaciu na Slovensku

Po októbrovej návšteve konferencie v Bratislave prišiel opäť na Slovensko Dr. Stefan Stangaciu - svetová autorita v oblasti apiterapie, aby prostredníctvom kurzu objasnil záujemcom možnosti liečby včelými produktami. viac...

21. Február 2009 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ...22
www