Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
kotlina na čistenie rámikov
Príprava rámikov

V januári sa zintenzívňuje príprava na blížiacu sa jar. Dnes sme začali čistením rámikov s využitím vriacej vody. Ako vaňa na očistenie rámikov nám slúži stará kotlina osadená v sude prispôsobenom na kúrenie. V popoludňajších hodinách sa ukázalo aj slnko a včely zo včelína orientovaného na juh vyleteli z úľov. viac...

15. Január 2011 0 príspevkov v diskusii  
vcelin na Masekovom mlyne
Šťastný nový rok

Všetkým priaznivcom a návštevníkom našej stránky ďakujeme za podporu v uplynulom roku a zo srdca želáme v zdraví prežitý a úspešný rok 2011.

31. December 2010 0 príspevkov v diskusii  
obed v príjemnom tieni stromov
Ohliadnutie za včelárskou nedeľou

Reportáž doplnenú o fotografie z tradičného podujatia Včelárskej nedele Požitavského regiónu na Mašekovom mlyne nájdete na portáli Zitava.sk.
Reportáž sa zobrazí kliknutím na "viac" vpravo dole.
viac...

30. November 2010 0 príspevkov v diskusii  
obed v príjemnom tieni stromov
IV. ročník Včelárskej nedele Požitavského regiónu

Srdečne Vás pozývame na IV. ročník tradičného včelárskeho podujatia na Mašekovom mlyne. Tento krát bude hosťom skúsený včelár a chovateľ včelích matiek Karol Laco, ktorý si minulý rok priniesol zo svetovej výstavy Apimondia z francúzskeho Montpelier zlatú medailu za agátový med. Hlavnou témou bude chov včelích matiek. Zároveň priblíži význam chovu včelích matiek pre bežného včelára, možnosti zberu peľu a význam feromónov vo včelárstve. Podrobnosti o stretnutí nájdete pod odkazom na ľavej strane. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

8. August 2010 0 príspevkov v diskusii  
slnečnicová znáška
Slnečnica začala medovať

V tomto menejprajnom včelárskom roku sme sa obávali, či vôbec nájdu včely nejakú slnečnicu vo svojom dolete. Ranný intenzívny bzukot na letáčoch, robotnice zaprášené žltučkým peľom a čerstvé kvapky nektáru v plástoch nás potešili a povzbudili, že medovanie slnečnice ročnej je tu.

5. Júl 2010 0 príspevkov v diskusii  
med na jarmoku
Náš med na jarmoku

Med z tohtoročnej agátovej a repkovej vytáčky úspešne predávalo vo svojom stánku na tradičnom Vrábeľskom jarmoku občianske združenie Fontis. viac...

29. Jún 2010 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ...25
www