Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
Slnečnica začala medovať

V tomto menejprajnom včelárskom roku sme sa obávali, či vôbec nájdu včely nejakú slnečnicu vo svojom dolete. Ranný intenzívny bzukot na letáčoch, robotnice zaprášené žltučkým peľom a čerstvé kvapky nektáru v plástoch nás potešili a povzbudili, že medovanie slnečnice ročnej je tu.

5. Júl 2010 0 príspevkov v diskusii  
Náš med na jarmoku

Med z tohtoročnej agátovej a repkovej vytáčky úspešne predávalo vo svojom stánku na tradičnom Vrábeľskom jarmoku občianske združenie Fontis. viac...

29. Jún 2010 0 príspevkov v diskusii  
Vyliata Žitava

Dlhotrvajúce dažde a vodou presiaknutá pôda spôsobili vyliatie rieky Žitava. Na včelnici sa hladina vody ustálila tesne pod úľovými letáčmi. Preventívne sme podkladali po jednom nízkom nádstavku každý úľ, pretože sa očakával ďalší nárast vodnej hladiny. Po 14-tej sa zastavil nárast vody na okolitých poliach, vyšlo slniečko a včely lietali v snahe dobehnúť čo zameškali kvôli nepriazni počasia.

2. Jún 2010 0 príspevkov v diskusii  
Rojenie

Po dlhšie trvajúcom ochladení a výdatných dažďoch sa viaceré včelstvá dostali do rojovej nálady. Počas víkendu sme vytočili repkový med s priemerným výnosom 9 kg na včelstvo.
 

24. Máj 2010 0 príspevkov v diskusii  
Zima stále trvá

Bahniatka vŕby trojmužnej (Salix Triandria) už pred dvoma týždňami zvestovali príchod jari. Zima napriek tomu stiahla včely do chumáča v ktorom dočkajú priaznivejšie podmienky pre ďalšie výlety.  

13. Marec 2010 0 príspevkov v diskusii  
Na letáčoch je opäť rušno

Teplota v tieni nad 12 stupňov a šteklivé lúče slnka pozvali osadenstvo úľov orientovaných na juh na prvý jarný prelet.

28. Február 2010 0 príspevkov v diskusii  

Strana: 1... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ...23
www