Včelia oáza na Mašekovom mlyne

 
michal    21:57 1. 9. 2009

Ďakujeme Vám za oslovenie. Vzhľadom k tomu, že bývate v NZ bude pre Vás jednoduchšie objednať si medzisteny v spoločnosti Nawax vo Svätom Petri. Prajeme Vám veľa tvorivých chvíľ s týmto voňavým materiálom.

učiteľka Nové Zámky    21:46 1. 9. 2009

Dobrý deň. Rada by som sa opýtala, či je u vás možnosť objednať a zakúpiť si voskové plásty na výrobu sviečok. Som učiteľka na ZŠ v Nových Zámkoch a rada by som výrobu sviečok realizovala s deťmi v rámci tvorivých dielní niekedy v novembri. Ak sa dajú objednať aké sú veľké a čo by stál 1 plát. Kúpila by som ich do sumy 80 eur. Ďakujem za odpoveď.

Rasťo    13:16 23. 12. 2008

Dobrý deň. Prosím Vás, včela to je také to s čierno-žltým pásikovaným bruškom? Keď som bol malý, tak ma jeden roj dopichal a odvtedy ich nemám rád smile
Ale nieeee, jasné že žartujem. Teda ozaj ma dopichali, ale osu od včely ešte rozoznám wink
Michal, to je super, že sa venujete s Magdalénou aj tejto práci. Tiež mám tu u nás pár priateľov, ktorí "kazia" ten vekový priemer 60-70 rokov, začali s tým hneď po svadbe a baví ich to. Páči sa mi na tom, že je to také rodinné dedičstvo. Hm, môj tato chová len prasa, sliepky, zajace... chi chi, dúfam, že to po ňom nezdedím, kde by som to v Blave dal? biggrin
Majte sa pekne, nech sa vám darí!!! RR

michal    21:59 20. 12. 2008

Naše preferovanie tenkostenných úľov vychádza z poznania, že včelstvá v zime nevyhrievajú celý úľový priestor, ale len včelí chumáč. Pravdou je, že v nezateplenom úli včelstvá rýchlejšie reagujú na zmeny teplôt vonkajšieho prostredia, čo najmä na jar môže zvýšiť spotrebu zásob vo včelstve. V lete je dôležité zabezpečiť najmä vrchnák izoláciou, aby nebolo včelstvo vystavené prehrievaniu. Zateplenie, či nezateplenie úľa však nemá zásadný vplyv na vývoj včelstva v ňom. Navyše je ľahší a manipulácia s ním je o to jednoduchšia.

návštevník    20:18 19. 12. 2008

Zdravim,ake ma vyhody,resp.nevyhody nezateplene nast.ul? Chcem pouzit material o sile4cm.dik


Strana: 1... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15
www